Python Programlama Dili Neden Popüler?

Python, üst düzey, genel amaçlı bir programlama dilidir. Okunması kolay ve anlaşılması basit bir sözdizimine sahip olmak için oluşturuldu. Python ayrıca veri bilimi, makine öğrenimi, yapay zeka ve hesaplamayı çok verimli bir şekilde işleyen bir dile ihtiyaç duyulan diğer görevler için de kullanılır.

Python popüler çünkü öğrenmesi ve okuması çok zor değil. Bu, yeni başlayanlar veya başka bir programlama dili öğrenmeden kodlarını daha verimli hale getirmenin bir yolunu arayanlar için idealdir. Python, C++, JavaScript veya Ruby on Rails gibi diğer diller kadar popüler olmasa da, web geliştirme, veri bilimi veya makine öğrenimi projelerini kapsayan farklı amaçlar için kodlama dilini kullanan bir kullanıcı topluluğuna sahiptir .

Python, dünyadaki en popüler programlama dillerinden biridir. Programlamaya yeni başlayanlar için öğrenmesi ve kullanması en kolay olanlardan biridir. Aynı zamanda çok yönlüdür ve web geliştirme, ağ oluşturma, veri analizi, multimedya vb. gibi çeşitli uygulama türleri için kullanılabilir.

Python açık kaynak kodlu olduğundan ve ona katkıda bulunan geniş bir geliştirici topluluğuna sahip olduğundan, programcılar arasında çekici bir dil haline geldi.

Python, basit, güçlü ve çok yönlü olduğu için popüler bir programlama dilidir . Python'un öğrenmesi kolay bir sözdizimi vardır ve scikit-learn, pandas, NumPy ve Matplotlib gibi güçlü kitaplıklara sahiptir.
Python ayrıca veri analizi için mükemmel bir veri bilimi dili olarak kabul edilir. Python, ölçeklenebilirliği ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli paketler de dahil olmak üzere, veri bilimi alanında öğrenmeyi mükemmel bir seçim haline getiren birçok özellik sunar.
Python ayrıca bilimsel görselleştirme için bilimsel hesaplamada kullanılır. Ayrıca, matplotlib veya seaborn gibi, bu amaç için özel olarak tasarlanmış, kullanıcıların C++ veya Fortran gibi grafik programlama dilleri hakkında fazla bilgi sahibi olmadan kullanabilecekleri kütüphanelere sahiptir.

Girl Eating Pizza

Replit, web tabanlı bir kodlama platformudur. Kullanıcılar, web tarayıcılarında çalışan bir kod editörü ve sanal bir çalışma ortamı kullanarak kodlama yapabilirler. Replit, birçok programlama dili içi

Girl Eating Pizza

Codon, herhangi bir çalışma zamanı ek yükü olmadan Python kodunu yerel makine koduna derleyen yüksek performanslı bir Python derleyicisidir.

Girl Eating Pizza

Python ve standart HTML'yi birleştirerek tarayıcıda zengin Python uygulamaları oluşturmasını sağlar. PyScript , Port of CPython to Web Assembly (WASM)/ Emscripten olan pyodide projesine dayalı bir çerçevedir.

Girl Eating Pizza

Python ve standart HTML karışımı kullanılarak tarayıcıda çalıştırılabilen bir python scriptidir(Aynı javascript gibi). Bu, web uygulamaları oluşturmak için güçlü bir araç olabilir.

Girl Eating Pizza

Python programlama dilinde karakteri kodlanmış ascii veya unicode'a dönüştürmek, ord() ve chr() fonksiyonları ile yapılabilir.

Girl Eating Pizza

Herkes mükemmel değildir ve gerçeklerin en dürüstüdür. Programcılar için hayattaki diğer tüm alanlarda olduğu gibi aynıdır. Pek çok iyi, harika ve büyümekte olan programcılar var, ancak çoğu zaman en iyisi değiller. Hepimiz hata yaparız ve herkes insandır. Hataların yanı sıra kötü alışkanlıklar da birçok sıkıntıya neden olabilir. Bu kötü alışkanlıklar ilk bakışta masum görünebilir ancak düzeltilmediği takdirde birçok soruna neden olabilir. Bu yazıda, her programcının kaçınması gereken 10 kötü alışkanlıktan bahsedeceğim.

Girl Eating Pizza

Kodlamayı çok ilginç hale getiren oyunlar oynayarak programlamanın bazı temellerini öğrenmeye yardımcı olan birçok site var.

Girl Eating Pizza

Son birkaç yılda, teknoloji meraklıları için kaliteli videolar yapmak için büyük miktarda zaman ve enerji harcandı. Ve web teknolojileri özel bir ilgi görmekte.

Girl Eating Pizza

Son zamanlarda blokzincir teknolojsi bir çok alanda ön plana çıkmakta ve çeşitli uygulamalarda kullanılmaya başlanmıştır.Bunun yanında yapay zeka da bulunamkta.Bildiğimiz üzere blokzincir teknolojisi kripto para biriminde merkezi olmayan güvenli ve güvenilir bir şekilde işlem ve veri paylaşımı yapan teknolojidir.Yapay zeka ise insanlara ihtiyaç duymaksızın karar verme ve harekete geçme gibi insana özel olan davranışları eğitilerek yapmasıdır.Bu yazımda yapay zeka ile blokzincirin geleceği hakkında bilgiye yer verdim.