Web Geliştiricileri için en iyi  12 YouTube Kanalı

Web Geliştiricileri için en iyi 12 YouTube Kanalı

Son birkaç yılda, teknoloji meraklıları için kaliteli videolar yapmak için büyük miktarda zaman ve enerji harcandı. Ve web teknolojileri özel bir ilgi görmekte.
Bu yazıda özellikle beğendiğimiz 12 YouTube kanalını ve video içerik oluşturucusunu seçtik.

1. The Net Ninja

Alt

Kanal Linki: The Net Ninja

Web geliştirme ile ilgili bir konu düşünün ve Net Ninja'nın bunu kapsamama şansı yok. Bu kanal, modern JavaScript (başlangıçtan ileri seviyeye), nodejs dahil olmak üzere dil ve ortam hakkında 1.000'den fazla programlama öğreticisine sahiptir.js, reactjs, Vue.js, Firebase, MongoDB, HTML ve CSS, PHP ve MySQL, Laravel, ve react native gibi. Ayrıca temiz kod yazma konusunda tonlarca tavsiye alırsınız.

2. Traversy Media

Alt

Kanal Linki: Traversy Media

Brad Traversy, hem temel geliştirici tavsiyesi hem de kariyer geliştirme ipuçları sunan, yeni başlayanları usta programcılara dönüştürmek harika bir ustadır. Kanalında HTML, JavaScript, React, Python, Flask, Laravel ve daha pek çok şeyle bağlantılı kursları ve ayrıntılı web geliştirme programları bulabilirsiniz. Ayrıca kanalında başka eğitmenler de var, bu yüzden çok fazla çeşitlilik mevcut.

3. LearnCode.academy

Alt

Kanal Linki: LearnCode.academy

jQuery, React, HTML, Angular ve modern JavaScript gibi kitaplıklara odaklanan web geliştirme üzerine video kaynakları bulacaksınız.

4. Wes Bos

Alt

Kanal Linki: Wes Bos

West, CSS Grid ve Flexbox ile ilgili ipuçlarını paylaşarak adını duyurmuş bir geliştiricidir.
YouTube kanalında JavaScript 30 hakkında bir kurs sunmaktadır.

5. CSS-Tricks

Alt

Kanal Linki: CSS-Tricks

Web veya kullanıcı deneyimi tasarımına meraklıysanız, muhtemelen Chris Coyier'i zaten biliyorsunuzdur. Web tasarım topluluğunun arkasındaki adam https://css-tricks.com.Ayrıca resmi bir YouTube kanalıda var. CSS tasarımıyla ilgili şaşırtıcı püf noktaları ve ipuçlarının yanı sıra, bir sürü düşündürücü röportaj bulacaksınız.

6. freeCodeCamp

Alt

Kanal Linki: freeCodeCamp

freeCodeCamp, yazılım mühendisi Quincy Larson tarafından 2014 yılında kurulan açık kaynaklı bir topluluktur. Kılavuzları yüzlerce farklı programlama konusunu kapsamaktadır: son videolar arasında İkili Kaynağa giriş, Reactkursu ve Python arka uç web geliştirme için 10 saatlik bir rehber bulunmaktadır. Bu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğundan, videolar tamamen reklamsızdır.

7. DevTips

Alt

Kanal Linki: DevTips

DevTips kanalı, uçtan uca bir uygulama oluşturmak için neler yapılır onu sunar. Kanal topluluk üyeleri tarafından sunuluyor.

8. LevelUpTuts

Alt

Kanal Linki: LevelUpTuts

Level Up, web geliştirme ile ilgili en yeni konuları keşfetmek için harika bir kanaldır. React, Svelte, HTML5, CSS3, Sketch ve daha pek çok şeyi kullanarak derinlemesine uygulama geliştirme çalışmaları bulacaksınız.

9. Florin Pop

Alt

Kanal Linki: Florin Pop

Zorluklarla öğrenmeyi seviyorsanız, Florin Pop mutlaka izlemelisiniz. Videolarını canlı yayınlıyor ve bir sürü uygulamalı eğitimleri var, bu da size bilginizi artırırken o güzel başarı vuruşunu veriyor. Belirli sayıda projeyi sabit bir saatte tamamlamayı amaçlayan zamanlanmış zorluklar her zaman iyidir.

10. The New Boston

Alt

Kanal Linki: The New Boston

New Boston Channel'ın sloganı "Asla Öğrenmeyi Durdurma"dır ve çeşitli diller ve çerçeveler hakkında bir dizi video sunarak kullanıcıların bilgilerini kademeli olarak oluşturmalarına olanak tanır. Web geliştirmenin yanı sıra Docker, DJango, Java, C ve C++ hakkında da eğitimler bulacaksınız.

11. The New Boston

Alt

Kanal Linki: codeSTACKr

HTML'deki hızlandırılmış kurslardan mükemmel blog gönderilerine kadar, nasıl yazılacağına dair ipuçlarının hepsi codeSTACKr de. Çok aydınlatıcı röportajları da mevcuttur.

12. James Q Quick

Alt

Kanal Linki: James Q Quick

James, uygulama geliştirme ve bunları YouTube kanalı aracılığıyla sergileme konusunda uzmandır ve geliştiricilere net bir öğrenme yolu sunar. Tutkulu sunum tarzı, ister yeni başlayan ister uzman olun, eğitimlerinden bir şeyler kazanacağınızdan emin olun.

kaynak:https://dev.to/bugfenderapp/the-best-youtube-channels-for-web-developers-1f4d