2022'de Oyun Oynarak Kodlama Öğrenmek İçin Siteler

Yeni başlayanlar genellikle kodlamaya başladığında bazen bazı kavramlarla karıştırılabilir veya karıştırılabilir. Ancak eğlenceli olabilen ve aynı zamanda kodlamayı çok ilginç hale getiren oyunlar oynayarak programlamanın bazı temellerini öğrenmeye yardımcı olan birçok site var. Bu blog, çevrimiçi oyunlar oynayarak kodlama öğrenebileceğimiz çeşitli siteleri sizin için aşağıda listeliyorum.

📌CheckIO and Empire of Code

Size JavaScript veya Python öğretebilecek strateji oyunları.

📌 Code Wars

Başkalarıyla birlikte zorluklarda eğitim alarak becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. JavaScript, Swift, PHP, Python vb. dahil olmak üzere çok çeşitli diller sunarlar.

📌 Untrusted

Problemleri çözerek javascript becerilerinizi geliştirir

📌 Elevator Saga

JavaScript bilginizi, asansörü hareket ettirmek ve insanları mümkün olan en verimli şekilde taşımakla ilgili zorluklarla test eder

📌 Vim Adventures

Vim, programcılar tarafından kullanılan yüksek düzeyde yapılandırılabilir bir metin düzenleyicisidir. Vim'i nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bunu kontrol edin.

📌 Code Hunt

Java vs. öğrenebilirsiniz. Eğlenceli bir oyun yolu ile

📌 Robocode

Java veya .NET'te sanal robot savaş tankları oluşturarak programlama becerilerini öğreneceksiniz.

📌 SQL Murder Mystery

Bu alıştırma, daha çok SQL alıştırması yapmanın bir yolu anlamına gelir.

📌 Flexboxfroggy

CSS Flexbox'ın nasıl çalıştığını öğrenmek için 24 seviye

📌 Cyber Dojo

Cyber ​​Dojo'da Ruby, JavaScript, PHP, Python ve daha fazlası dahil olmak üzere düzinelerce kodlama dili için alıştırmalar ve zorluklar var.

📌 CodinGame

Kodlama oyunu, 20'den fazla programlama dilini öğrenmenize yardımcı olacak eğlenceli ücretsiz oyunlar sunar

📌 CSS Dinner

Size CSS seçicilerinin nasıl çalıştığının temellerini öğretecek 32 seviyesi vardır.

📌 Codecombat

Herkes Python, JavaScript, CoffeeScript vb. öğrenebilir

📌 Ruby warrior

Bu harika oyunla yakut öğrenin

📌 CodeMonkey

HTML5'te kendi oyunlarınızı oluşturmayı öğretmek için gerçek bir programlama dili olan CoffeeScript kullanarak kodlamayı öğretir.

📌 Flexbox defence

Flexbox becerilerini uygulamak için bir başka harika

Okuduğunuz için teşekkürler 😊

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Replit, web tabanlı bir kodlama platformudur. Kullanıcılar, web tarayıcılarında çalışan bir kod editörü ve sanal bir çalışma ortamı kullanarak kodlama yapabilirler. Replit, birçok programlama dili içi

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

Birçok yazılımcı Macbook kullanmayı tercih eder çünkü Macbooklar kullanımı kolay ve kullanıcı dostudur. Bu, programcıların kod yazmaya odaklanabilmesini sağlar.