C++ ile fork sistem çağrısı

C++ ile fork sistem çağrısı

Fork işlem cağrısı kendi işinin aynısını yapan bir çoçuk süreç oluşturmadır. Yeni bir çocuk süreç oluşturulduktan sonra, her iki süreç fork () sistem çağrısının ardından sonraki talimatı göre yürütülür. Bir çocuk süreç, üst süreçte kullanılan aynı bilgisayarı , aynı CPU kayıtlarını, aynı açık dosyalar ile klonlanır.

Tam sayı döndürür ve parametre almaz Aşağıda fork () tarafından döndürülen farklı değerler bulunmaktadır.

Negatif Değer :

Çocuk sürecinin oluşturulması başarısız olduğunda negatif değer döner

Sıfır :

Çoçuk başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Pozitif değer :

Ebeveyn veya arayana iade edilir. Değer, yeni oluşturulan alt sürecin işlem kimliğini içerir.

Hadi beraber örneği inceleyelim ki fork un ne olduğunu anlayalım.

Not:Yaptığımız işlemler linux ile çalışmaktadır.


#include <stdio.h>
#include <sys/types.h>
#include <unistd.h>
int main()
{
 
  // make two process which run same
  // program after this instruction
  fork();
 
  printf("Kodsuzluk!\n");
  return 0;
}

Çıktı

KodSozluk
Kodsozluk

Kod da da gördüğümüz gibi fork fonksiyonu çağırdımızda işlemimizi 2 kere yaparak ekrana 2 defa yazmamızı sağladı.

Aşağıdaki kod parçacığınıda sizin için bırakıyorum.
sizce kaç defa Kodsozluk yazıcak çıktımız ?

int main()
{
  fork();
  fork();
  fork();
  printf("Kodsozluk\n");
  return 0;
}
Girl Eating Pizza

Replit, web tabanlı bir kodlama platformudur. Kullanıcılar, web tarayıcılarında çalışan bir kod editörü ve sanal bir çalışma ortamı kullanarak kodlama yapabilirler. Replit, birçok programlama dili içi

Girl Eating Pizza

Herkes mükemmel değildir ve gerçeklerin en dürüstüdür. Programcılar için hayattaki diğer tüm alanlarda olduğu gibi aynıdır. Pek çok iyi, harika ve büyümekte olan programcılar var, ancak çoğu zaman en iyisi değiller. Hepimiz hata yaparız ve herkes insandır. Hataların yanı sıra kötü alışkanlıklar da birçok sıkıntıya neden olabilir. Bu kötü alışkanlıklar ilk bakışta masum görünebilir ancak düzeltilmediği takdirde birçok soruna neden olabilir. Bu yazıda, her programcının kaçınması gereken 10 kötü alışkanlıktan bahsedeceğim.

Girl Eating Pizza

Kodlamayı çok ilginç hale getiren oyunlar oynayarak programlamanın bazı temellerini öğrenmeye yardımcı olan birçok site var.

Girl Eating Pizza

Son birkaç yılda, teknoloji meraklıları için kaliteli videolar yapmak için büyük miktarda zaman ve enerji harcandı. Ve web teknolojileri özel bir ilgi görmekte.

Girl Eating Pizza

Son zamanlarda blokzincir teknolojsi bir çok alanda ön plana çıkmakta ve çeşitli uygulamalarda kullanılmaya başlanmıştır.Bunun yanında yapay zeka da bulunamkta.Bildiğimiz üzere blokzincir teknolojisi kripto para biriminde merkezi olmayan güvenli ve güvenilir bir şekilde işlem ve veri paylaşımı yapan teknolojidir.Yapay zeka ise insanlara ihtiyaç duymaksızın karar verme ve harekete geçme gibi insana özel olan davranışları eğitilerek yapmasıdır.Bu yazımda yapay zeka ile blokzincirin geleceği hakkında bilgiye yer verdim.

Girl Eating Pizza

Python popüler çünkü öğrenmesi ve okuması çok zor değil. Bu, yeni başlayanlar veya başka bir programlama dili öğrenmeden kodlarını daha verimli hale getirmenin bir yolunu arayanlar için idealdir.

Girl Eating Pizza

Nesne yönelimli programlamada, kalıtım seviyelerini arttırırken nesneleri korumak oldukça zordur. Fonksiyonel programlamada, işlevleri yürütmek için yeni bir nesne gerektirir ve uygulamaları yürütmek için çok fazla bellek gerektirir.

Girl Eating Pizza

Bir programlama paradigması, birkaç tanımlayıcı ilkeye dayalı olarak yazılım inşası hakkında düşünmenin bir yoludur. Nesne yönelimli programlamanın aksine, uygulama durumu saf fonksiyon aracılığıyla akar.

Girl Eating Pizza

Karmaşık gerçek yaşam gereksinimlerinin, bilgisayarın anlaması için talimatlara modellenmesi gerekir. Nesne Tabanlı Programlama (OOP) bir felsefedir ve programlama dilinden bağımsızdır.