JavaServer  Faces (JSF) Nedir ?

JavaServer Faces (JSF) Nedir ?

Java ServerFaces sunucu taraflı olaya dayalı, bileşen tabanlı web uygulamaları geliştirmek için kullanılan Java EE kütüphanesidir. Kısacası kullanıcı arayüzü oluşturmamızı sağlayan web frameworküdür. Kütüphanede yer alan bileşenlere ait özellikler kullanılarak sunucuda yer alan veri ve olay arasında bağlantı kurularak işlem yapılır.
Profesyonel dinamik web siteleri yapmamızı sağlar ve MVC yapısına uygundur.
Java Server Faces‘in geneli olaylara dayanmaktadır. Tıklandığında / yapıldığında gibi eylemlere tepki verebilmektedir. Java Server Pages’e göre en büyük artısı ajax’a kolayca yönetebilmemiz.
Alt
Yukarıdaki görselden JavaServer Faces Sayfası için istemci isteğine yanıt verme olayını daha iyi anlayabilirsiniz. JavaServer Faces uygulamasında istemci ve sunucu arasındaki etkileşimi gösterir.
Bu içeriği daha iyi anlayabilmek için Java EE, Servlet ve JSP konularına bakmanızda fayda var :)


Kaynak

Girl Eating Pizza

Java, yazılım uygulamalarının geliştirilmesinde yaygın olarak kullanılan popüler bir programlama dilidir. Java uygulamalarını geliştirirken göz önünde bulunduru

Girl Eating Pizza

SOLID , yazılım tasarımlarını daha anlaşılır, esnek, sağlam ve sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan 5 tasarım ilkesinin kısaltmasıdır. Java'da kullanımı anlatacağım.