Amazon Web Services (AWS) Nedir?

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut aracılığıyla çok çeşitli teknolojilere erişebilirsiniz. Altyapı hizmetlerinden ihtiyaç duyduğunuz kaynakları anında alabilirsiniz.

Hizmetlerinizi dakikalar içinde dağıtabilir ve her zamankinden daha hızlı uygulayabilirsiniz.

amazon-web-services

AWS nedir?

AWS, 19 Mart 2006'da piyasaya sürüldü ve Amazon tarafından sağlanan eksiksiz, geniş çapta ve hızla büyüyen bir bulut bilgi işlem platformudur ve küresel veri merkezlerinden 200'den fazla tam özellikli hizmet sunar. En hızlı büyüyen start-up'lar ve çeşitli devlet tabanlı kuruluşlar da dahil olmak üzere milyonlarca müşteri, maliyetlerini düşürmek, daha çevik hale gelmek ve daha hızlı yenilik yapmak için AWS'yi kullanıyor. 15 yılı aşkın bir süredir, dünya çapında bulut hizmetleri sağlıyor ve herhangi bir bulut sağlayıcısı arasında daha büyük ölçüde en operasyonel deneyime sahip.

Neden AWS'yi kullanıyoruz?

AWS, yalnızca hassas verileri depolamak için değil, aynı zamanda verilerinizi daha güvenli ve anında dağıtmak için de kullanılır. İhtiyaçlarınıza göre kendi başınıza seçebileceğiniz çeşitli depolama türleri sunar. Depolama, yüksek performanslı hizmetler ve kritik uygulamaları çalıştırmak için kullanılabilir.

AWS ile ilgili en ilginç gerçek, ağır depolama arayan şirketlerin bir depolama alanı oluşturması ve sürdürmesi gerekeceğinden (ki bu zaman alıcı ve yoğun bir iştir) maliyet tasarrufu sağlayan bir platform olmasıdır. Küçük bir depo inşa etmek, sanki iş başlamış ve başlamadıysa ihtimalleri aşacakmış gibi harika bir kayıp örneği olabilir.

Ancak AWS'de yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz. Depolama oluşturmak için ekstra bir maliyet yoktur. Yalnızca ihtiyacınız olanı kullanırsınız ve maliyetleriniz otomatik olarak ölçeklenir.

AWS Konsoluna Nasıl Kaydolunur?

• Amazon Web Hizmetleri (AWS) ana sayfasını açın .
• Sağ üstten Kaydol'u seçin.
• E-posta adresinizi → şifrenizi → AWS hesap adını girin → Devam etmeyi seçin.

NOT: Hesap bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun, özellikle e-posta adresiniz ve şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır ki bu büyük ve küçük harf ve rakamlardan oluşmalıdır.

• İletişim bilgilerinizi ekleyin → ödeme yönteminizi seçin → bilgilerinizi doğrulayın → hesap aktivasyon e-postasını bekleyin.

Şimdi bazı işlevlerini tartışalım.

AWS İşlevselliği

AWS, bilgi işlem depolaması ve veritabanları gibi altyapının teknolojik hizmetlerinden örn.

AWS, çeşitli bulut bilişim ürünleri ve hizmetlerinden oluşur. AWS üç ana ürüne ayrılabilir: EC2, Glacier ve S3.

Ürünlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir:
• Konteynerler
• Ağ ve İçerik Teslimatı
• Ön Uç Web ve Mobil
• Güvenlik, Kimlik ve Uyumluluk
• Sunucusuz
• Depolama

AWS Topluluğu

AWS, artan ve aktif bir topluluğa sahiptir. Yeni kurulan şirketler, kuruluşlar ve kamu sektörleri dahil her sektördeki ve her büyüklükteki müşteriler AWS'yi kullanıyor.

Girl Eating Pizza

Dropshipping is a popular retail fulfillment method where a retailer doesn't keep the products it sells in stock. Instead, when a retailer sells a product, it purchases the item from a third party an

Girl Eating Pizza

Node.js, hızlı, verimli ve ölçeklenebilir uygulamalar geliştirmek için popüler bir platformdur. AWS (Amazon Web Services) ise yüksek performanslı, güvenli ve ölçeklenebilir bulut hizmetleri sunar. Bu

Girl Eating Pizza

Amazon dropshipping, ürünlerin direkt olarak müşterilere gönderilmesini sağlayan bir teslimat yöntemidir. Bu yöntemde, ürünleri satın almak için Amazon üzerinden bir satıcıya başvurulur. Satıcı, ürünl

Girl Eating Pizza

Amazon'un en çok satanlar listesi , güzellik, teknoloji, ev ve daha fazlası dahil olmak üzere her kategoride alışveriş yapanların en çok satın aldıkları 70 ürünün listesi sunuyoruz.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.

Girl Eating Pizza

AWS, 19 Mart 2006'da piyasaya sürüldü ve Amazon tarafından sağlanan eksiksiz, geniş çapta ve hızla büyüyen bir bulut bilgi işlem platformudur.

Girl Eating Pizza

Teknolojinin gelişmesi ve e-ticaretin büyümesiyle birlikte ürün kategorileri de artıyor. Dolayısıyla, bu pazarda başarılı olmak istiyorsanız Amazon'da en çok hangi ürünlerin satıldığını bilmelisiniz.