Günümüzde ReactJS Kullanan 7 Popüler Uygulama

Front-end geliştirme, günlük olarak yayınlanan yeni araçlar eklenerek sürekli artmaktadır. Çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç kitaplık ve çerçeve vardır ve bunlardan birini seçmek oldukça zordur. Ön uç geliştirme hakkında konuşurken, Angular herhangi bir işletme sahibi için varsayılan seçimdi, ancak zaman değişti, React JS web geliştirme pazarında rekorlar kırıyor.

1. Facebook

Facebook, kendi mobil uygulamasını geliştiren platformlar arası bir mobil uygulama geliştirme platformu olduğu için React Native'i kullanır. Bu sosyal kanal arkadaşlarımız ve ailemizle bağlantıda kalmamıza yardımcı olduğu için günlük yaklaşık 990 milyon Facebook kullanıcısı var. Facebook, React Native sürümü üzerine kurulmuştur ve iOS ve Android yerel bileşenlerinin görüntülenmesinden sorumludur. ReactJS kütüphanesi, beta sürümü oluşturulduğunda ilk olarak Facebook'a yerleştirildi. Tamamen React Native'de yeniden yazıldı ve React Fiber olarak adlandırıldı.

2. Instagram

ReactJs, Instagram ile bağlantılı kullanıcıya dijital deneyim sunmada büyük bir rol oynamıştır. Uygulama, UI ve UX açısından harika bir görünüm ve his veriyor. Mevcut bir uygulamayı yeni teknolojiye taşımak Instagram için büyük bir zorluktur, ancak React Native nispeten iyi oynadı. Büyük değişiklik, uygulamanın etkisinde yapıldı ve hem Android hem de iOS platformları için bakımı kolaydı.

3. Netflix

Bugün, harika kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarırken, bunun nedeni React Native'dir. React Native, çeşitli cihazlarda düşük performansla karşı karşıya kalındığında Netflix ile birlikte eklendi. Netflix ilk olarak blogu, ReactJS kitaplığının zorlukların üstesinden gelmeye nasıl yardımcı olduğunu açıklayarak yayınladı ve çalışma zamanı performansını, modülerliği ve diğer çeşitli avantajları iyileştirmeden hızlı bir başlangıç ​​yaptı.

4. New York Times

Yeni bir tasarım ve harika bir proje ile gelen New York Times, React Native ile harika bir hamle yaptı. Yeni proje, kendisine uygulanan içeriğe harika bir görünüm ve his katar. Arayüze baktığımızda, etkileyici özellikler eklendiğinden React Native tarafından yapıldığını söyleyebiliriz.

5. WhatsApp

Sosyal platformu günlük olarak kullanmaktan bahsetmek Whatsapp, Facebook'tan kullanıcı arayüzü oluşturmak için Reactjs'i resmi olarak yayınladı. Daha iyi sonuçlar vermek için Velocity.Js ve Underscore.js gibi en verimli motorlardan bazılarını kullanır. Şu anda WhatsApp, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için React kullanıyor.

6. Myntra

Myntra, erkek, kadın ve çocuklar için giyim, ev mobilyası, ayakkabı ve diğer aksesuarlar için alışveriş yapabileceğiniz önde gelen Hint moda e-Ticaret Şirketlerinden biridir. Aldığınız en iyi kullanıcı deneyimine mükemmel görünüm ve his, ReactJS mobil uygulamasının yardımıyla. React Native, profillerin, katalogların ve sipariş verme kolaylığının güzel bir sunumunu kullanıcıya daha iyi bir şekilde vermiştir. React yazılım geliştirme hizmetleri , tüm Android ve iOS kullanıcılarına harika bir UI ve UX sunmuştur.

7. Discord

Oyuncular için ücretsiz ses ve sohbet uygulaması Discord hakkında hepinizin bir kalbi olmalı. Oyun, takım arasında sohbet etmeyi, müsaitlik durumunu kontrol etmeyi ve metin sohbetlerini yakalamayı sağlar. React JS kullanılarak, iOS ve Android'deki kodun %98'i paylaşıldı, bu da Çapraz platform uygulama geliştirme kullanımına en iyi örnek.