Snake Case Nedir?

Snake case, programlama dillerindeki değişkenler, işlevler ve diğer tanımlayıcılar için bir adlandırma kuralıdır. Snake case'de tanımlayıcı, "hello_world" veya "my_variable_name" gibi alt çizgilerle ayrılmış birden çok kelimeden oluşur.

Snake case, Python ve PHP gibi tanımlayıcı adlarında boşlukları veya diğer özel karakterleri desteklemeyen programlama dillerinde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca bazı programlama dillerinde çok sözcüklü tanımlayıcı adları yazmak için bir kural olarak kullanılır.

Yılan case'in avantajlarından biri, özellikle tanımlayıcı adı birden çok kelime içerdiğinde okuması ve yazması kolay olmasıdır. Boşlukları veya kısa çizgileri alt çizgilerle değiştirerek bir tanımlayıcı adını deve veya kebab case'den snake case dönüştürmek de kolaydır.

Genel olarak, yılan durumu, programlama dillerinde ve tanımlayıcı adlarının boşluk veya özel karakterler olmadan yazılması gereken diğer bağlamlarda yaygın olarak kullanılan basit ve sezgisel bir adlandırma kuralıdır.

Diğer bağlantılar
Camel Case Nedir?
Kebab Case Nedir?

Girl Eating Pizza

Camel case'de tanımlayıcı, ilk harf hariç her kelimenin ilk harfi büyük olacak şekilde bir araya getirilmiş birden çok sözcükten oluşur. Örneğin, "helloWorld" ve "myVariableName" camel case'dir.

Girl Eating Pizza

Snake case'de tanımlayıcı, "hello_world" veya "my_variable_name" gibi alt çizgilerle ayrılmış birden çok kelimeden oluşur.

Girl Eating Pizza

Kebap case tanımlayıcı, "hello-world" veya "my-variable-name" gibi tirelerle ayrılmış birden fazla kelimeden oluşur.