Programlama Dillerini Öğrenmenin 7 Kritik Yolu

1. Yaparak öğrenin. Öğrenirken daima kodla oynayın

Öğrenirken daima kodla oynayın

Her yeni konu ile, kodla ne kadar çabuk oynamaya başlarsanız, verilen kavramları o kadar hızlı öğreneceksiniz. Tüm bir okuma bölümünü karıştırsanız ve döngüler gibi bir konu basit görünse bile - bu yüzden bir maymun yapabilir - kodu ilk kez uygulama görevi verildiğinde yine de kafanızı kaşıyor olacaksınız. "Bekle, o tek parça sözdizimi neydi?" Söylendiği gibi, "onu kullan ya da kaybet" gerekir, çünkü teknolojinin evrimine rağmen, bu ole 'atasözü kodlamayı öğrenirken geçerlidir.

İpucu: Malzemeyi incelerken bir proje oluşturun. Kişisel bir proje genellikle en iyi başlangıç ​​noktasıdır.

2. Uzun vadeli faydaların temellerini kavrayın

İlk başta göründükleri kadar basit, programlama temellerinin her zaman önce gelmesi gerekir: onları ne kadar iyi anlarsanız, daha gelişmiş kavramları öğrenmek o kadar kolay olur. Deneyimimize göre, en çok web geliştirmenin temellerine odaklandığımız kurslarımızın başlangıcında acele eden öğrenciler, arka uç programlama gibi daha gelişmiş materyallere geçerken sık sık takılıp kalan öğrenciler oluyor. Bu nedenle, bilgisayar bilimi 101'in birinci sınıfını terk etmeden veya çevrimiçi bir öğreticinin birinci bölümünü atlamadan önce, öğrenmenizdeki en önemli adımı gözden kaçırdığınızı unutmayın.

3. Bilgisayardan önce el ile kodlayın. Yeterliliği keskinleştirir ve bir iş bulmak için ona ihtiyacınız olacak

Elle kodlayın
Bilgisayar monitörleri daha ince, sabit diskler daha hafif ve programlama dilleri daha güçlü hale gelir, ancak elle kodlama, programlamayı öğrenmenin en etkili yöntemlerinden biri olmaya devam etmektedir. İster beyaz tahta ister dizüstü bilgisayarda olsun, elle kodlama, her kod satırının arkasında daha fazla dikkat, hassasiyet ve niyet gerektirir. Çünkü bir bilgisayardan farklı olarak, çalışmanın doğru olup olmadığını kontrol etmek için sayfanın ortasında elle yazılmış kod çalıştıramazsınız. Daha fazla zaman almasına rağmen, bu kısıtlama sizi hem sınıfta hem de iş piyasasında temelde daha sağlam bir geliştirici haline getirecektir. Üniversite sınavları ve teknik mülakatlar için - iş görüşmesi sürecinin kritik bir bileşeni - elle kodlamanız gerekecek, çünkü bu sadece öğrenme için iyi değil, aynı zamanda evrensel olarak bir programcının yeterliliği için nihai test olarak bilinir. Öyleyse erken başlayın ve bu eski usul uygulamaya alışın.

4. Yardım isteyin. Buna ihtiyacın olacak

Kendi başınıza bir sonraki Steve Jobs olmak ne kadar harika olsa da, gerçek şu ki, insanlar akıl hocaları ve akran geri bildirimleriyle daha hızlı öğreniyor. Taşınamaz bir böcek veya konu gibi görünen şey, yeni bir çift gözle veya konunun yeni bir yorumuyla hızla hafifletilebilir. İster çevrimiçi ister yüz yüze olun, trolleri görmezden gelin ve yardım istemekten korkmayın, çünkü her programcı daha önce yerinizde olmuştur. Ayrıca, çoğu geliştirici kodlamayı sever ve tutkulu kişilerin hoşuna giden bir şey varsa, o da bilgilerini başkalarıyla paylaşmaktır.

Uyarı: 20 dakika kuralını kullanmanızı öneririz. Yardım istemeden önce kendi başınıza bir şeyler bulmak için en az 20 dakikanızı ayırın. Cevabın zaten önünüzde olma ihtimali yüksektir ve ayrıca mücadele etmek sizi genel olarak daha iyi bir programcı yapar.

İpucu: Stackoverflow ve öğrenme programlama , çevrimiçi programlama yardımı için altın madenleridir.

5. Daha fazla çevrimiçi kaynak bulun. Zengin içerik var

Çevrimiçi Kaynaklar

Belli bir kavram bir anlam ifade etmiyorsa, ister ders kitabında olsun ister sınıf dersi sırasında, güveninizi koruyun ve aynı içeriği öğrenmek için alternatif çevrimiçi kaynakları arayın. Herkes farklı şekilde öğrenir ve bir kaynağın anlamsız olması, sizde bir sorun olduğu anlamına gelmez. Bu, malzemenin teslimatı ile tıklamadığınız anlamına gelir. Bilgisayar programlamayı öğrenmek için çevrimiçi kaynaklar sonsuzdur ve her zaman eldeki materyali kristal netliğinde yapacak öğretici veya blog açıklaması vardır.

İpucu: Aramanın gücünü küçümsemeyin.

6. Sadece örnek kodu okumayın. Tamir et!

Örnek kodu okumak, nasıl çalıştığını anlamak için yeterli değildir. Gerçek bir anlayış geliştirmek için, kodu gerçekten çalıştırmanız ve onu düzeltmeniz gerekir. Yorum ve talimatların eklenmesi ile örnek kod okuyucu tarafından paketlenir; ama gerçekte , o sıfırdan çoğaltmak için oldukça zordur. Okumak, anlamakla aynı şey değildir ve aslında kodu kendiniz yazmaya çalışmak ya da en azından çalıştırmak, öğrenme sürecini çok daha fazla kolaylaştıracaktır.

7. Hata ayıklarken ara verin

Hata ayıklarken, tavşan deliğinden saatlerce aşağı inmek kolaydır ve sorunu çözeceğinizin garantisi yoktur. Bundan kaçınmak için, birkaç saatliğine uzaklaşıp yeni bir bakış açısıyla geri dönmek en iyisidir. Bu sadece sorunun çözülmesine yardımcı olmanın garantili bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda saatlerce baş ağrısından kurtulursunuz. Dolayısıyla, yardım yoksa - tavsiye aramayla ilgili önceki ipucumuza değinmek için - zihninizi temizlemek ve daha sonra geri dönmek için bir ara vermeyi düşünün. Bu arada, hata hiçbir yere gitmeyecek ve en azından üretkenliği artırmak için gereken bazı mantıklı şeyleri geri yükleyeceksiniz.

Sonuç: Sakin Olun ve Kod Yazmaya Devam Edin

Bu 7 ipucuna rağmen, programlamayı daha hızlı öğrenmenin en önemli bileşeni kendinden emin olmaktır. Bunu yapmak için, tekrar tekrar başarısız olmayı beklemeli ve ilerlemenize sabırlı olmalısınız; çünkü herhangi bir konuda uzman olmak sıkı çalışma ve zaman gerektirir. Ve tek bir şüphe zihninizi bulandırırsa, daha önce her programcının bu yolu olduğunu unutmayın - hiçbiri sizden daha geliştirici olmaya mahkum değildir. Şu anda hangi yolda olursanız olun, ister kolej ister kodlama eğitim kampı olsun, başarının önündeki tek engel, iş ahlakınız ve sebat etme güveninizdir.

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Replit, web tabanlı bir kodlama platformudur. Kullanıcılar, web tarayıcılarında çalışan bir kod editörü ve sanal bir çalışma ortamı kullanarak kodlama yapabilirler. Replit, birçok programlama dili içi

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.