Programlama Dili Öğrenmek için Yardımcı Olacak İpuçları

Herkesin herhangi bir programlama dilini öğrenebileceğine inanıyorum. Herhangi bir programlama dilinde usta olmak istiyorsanız, birkaç ipuçları vereceğim.
Bunlar:

1. Günlük Kod Yazmak

Kodlamayı hayatının bir parçası yapmak istiyorsanız, her gün belirli bir zamanınızı programlama diline ayırarak tekrar etmektir. Kod yazmanız gerektiğini size hatırlatan bir şey istiyorsanız, telefonunuza bir alarm kurabilirsiniz.

2. Uygun Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

Alt

Her gün, bir işe gidiyor ve orada çalışmak üzere size evde ayrılan bir alan oluşturulmuş gibi düşünün. Çalışma alanları, öğrenmeye en elverişli alanlardır. Bu durum sizi içinizi rahatlatacak ve gününüzü boşuna geçirmediğinizi hissettirecektir.

3. Dikkatinizi Dağıtan Şeyleri Ortadan Kaldırın

Çalışma alanınızdayken, dikkat dağıtıcı olacak televizyon gibi gürültü yapan kaynakları kapatmayı unutmayın. İşteyken patronunuzun işten farklı şeylerle uğraşmanızı istemez değil mi ? :)

Sonuç Olarak

Eğer bir programlama dilinde ustalaşmak o programlama diline verdiğiniz emeğe eşittir. Yani kısaca Emek olmadan yemek olmaz. Eğer bunları yapmak benim tarzım değil diyorsanız size seveceğiniz bir yöntem söyleyeceğim. Bu yöntem ise yatarak ders çalışmaya benziyor biraz. Youtube üzerinden programlama diline ait dersler izleyerek o programlama dili hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada ben bu yöntemi kullanıyorum, şşşş kimseye söyleme :)

Mimar Sinan, Emek çekilmiş her şey, değerlidir.