Programlama Dili Öğrenmek için Yardımcı Olacak İpuçları

Herkesin herhangi bir programlama dilini öğrenebileceğine inanıyorum. Herhangi bir programlama dilinde usta olmak istiyorsanız, birkaç ipuçları vereceğim.
Bunlar:

1. Günlük Kod Yazmak

Kodlamayı hayatının bir parçası yapmak istiyorsanız, her gün belirli bir zamanınızı programlama diline ayırarak tekrar etmektir. Kod yazmanız gerektiğini size hatırlatan bir şey istiyorsanız, telefonunuza bir alarm kurabilirsiniz.

2. Uygun Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

Alt

Her gün, bir işe gidiyor ve orada çalışmak üzere size evde ayrılan bir alan oluşturulmuş gibi düşünün. Çalışma alanları, öğrenmeye en elverişli alanlardır. Bu durum sizi içinizi rahatlatacak ve gününüzü boşuna geçirmediğinizi hissettirecektir.

3. Dikkatinizi Dağıtan Şeyleri Ortadan Kaldırın

Çalışma alanınızdayken, dikkat dağıtıcı olacak televizyon gibi gürültü yapan kaynakları kapatmayı unutmayın. İşteyken patronunuzun işten farklı şeylerle uğraşmanızı istemez değil mi ? :)

Sonuç Olarak

Eğer bir programlama dilinde ustalaşmak o programlama diline verdiğiniz emeğe eşittir. Yani kısaca Emek olmadan yemek olmaz. Eğer bunları yapmak benim tarzım değil diyorsanız size seveceğiniz bir yöntem söyleyeceğim. Bu yöntem ise yatarak ders çalışmaya benziyor biraz. Youtube üzerinden programlama diline ait dersler izleyerek o programlama dili hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada ben bu yöntemi kullanıyorum, şşşş kimseye söyleme :)

Mimar Sinan, Emek çekilmiş her şey, değerlidir.

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.

Girl Eating Pizza

Feynman yaklaşımı, karmaşık bir konuyu daha derinden anlamak için mükemmel bir yoldur. Karmaşık bir konuyu başkalarına basit terimlerle açıklayabileceğiniz bir konuya dönüştürmenin en hızlı yollarından biridir.