Her Yazılımcının Bir Blog'a Sahip Olması İçin 5 Neden!

Her Yazılımcının Bir Blog'a Sahip Olması İçin 5 Neden!

1. Bir blog sizi daha iyi bir yazılımcı yapar

Bildiklerinizi yazdığınızda ve bu şekilde başkalarına öğrettiğinizde, yazdığınız şeyde de sizi daha iyi hale getirecektir. Çünkü eğer birine yazılım dair bir şey öğretiyorsanız, işlerinizi bilmelisiniz.

2. Başkalarına yardım etmiş olursunuz

Sizi bir yazılımcı olduğunuzu varsayıyorum. Ve bir programcı olarak blog yazılarını okuduğunuzdan% 99,9 eminim. Bir probleminiz olduğunda hissettiğiniz duyguyu bilirsiniz ve probleminizi hemen orada çözen bir blog bulursunuz. Bu harika bir his!

Daha iyisi, kendiniz bir makale yazmak ve sonra bir başkasının problemini çözmesine veya hayatını kolaylaştırmasına yardımcı olduğuna dair geri bildirim almaktır. Bu daha da büyük bir duygu!

Blog gönderilerini okurken veya videoları izlerken, birisinin bu makaleyi yazmak veya o videoyu çekmek için zaman ayırdığını genellikle unutuyoruz. Yardımcı olan veya değer sağlayan makale ve videolara her zaman yorum bırakmaya veya beğenmeye çalışırım.

3. Daha iyi bir iletişimci olursunuz

İlk defa yazdığınız makaleleriniz büyük olasılıkla o kadar iyi değildir. Ve bu tamamen iyi! Yazdığım ilk makaleleri okudum ve oldukça iyi olmadığını söyleyebilirim. Şu anda makalelerimin olağanüstü derecede iyi olduğunu söylemem ama en azından zamanla geliştiklerini görebiliyorum.

Blogunuza sürekli makaleler yazarak yazma ve iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz. Bu becerilerin neredeyse gerçek programlama becerileri kadar önemli olmadığını söyleyebilirim.

4. Açığa çıkarsınız

Örneğin, başka türlü alamayacağınız iş teklifleri alabilirsiniz, bu nedenle, bir bloga sahip olmak, ne bildiğini iddia ettiğinizi bildiğiniz gelecekteki olası işveren için bir sigorta görevi görecektir.

5. Blog oluşturmanın tek bir sorunu, az çalışmak :)

Blog oluşturmak oldukça kolaydır. Örneğin Wordpress ile bir blog kurup, yazmaya başlayın ve yayınlayın. Bunu örneğin bir Youtube videosu yapmakla karşılaştırırsanız, bir makale yazmak içeriğinizi oraya ulaştırmak için önemli ölçüde daha az çalışma gerektirir.

Eğer bir video çekmeyi ve bir kamerayla konuşmayı düşünüyorsanız, bu bir blog yazısı yazmaya kıyasla tamamen farklıdır. Önce biraz pratik yapmak gerekebilir, daha sonra kameranın karşısına geçip anlatımınıza başlayabilirsiniz.