Her Yazılımcının Bir Blog'a Sahip Olması İçin 5 Neden!

Her Yazılımcının Bir Blog'a Sahip Olması İçin 5 Neden!

1. Bir blog sizi daha iyi bir yazılımcı yapar

Bildiklerinizi yazdığınızda ve bu şekilde başkalarına öğrettiğinizde, yazdığınız şeyde de sizi daha iyi hale getirecektir. Çünkü eğer birine yazılım dair bir şey öğretiyorsanız, işlerinizi bilmelisiniz.

2. Başkalarına yardım etmiş olursunuz

Sizi bir yazılımcı olduğunuzu varsayıyorum. Ve bir programcı olarak blog yazılarını okuduğunuzdan% 99,9 eminim. Bir probleminiz olduğunda hissettiğiniz duyguyu bilirsiniz ve probleminizi hemen orada çözen bir blog bulursunuz. Bu harika bir his!

Daha iyisi, kendiniz bir makale yazmak ve sonra bir başkasının problemini çözmesine veya hayatını kolaylaştırmasına yardımcı olduğuna dair geri bildirim almaktır. Bu daha da büyük bir duygu!

Blog gönderilerini okurken veya videoları izlerken, birisinin bu makaleyi yazmak veya o videoyu çekmek için zaman ayırdığını genellikle unutuyoruz. Yardımcı olan veya değer sağlayan makale ve videolara her zaman yorum bırakmaya veya beğenmeye çalışırım.

3. Daha iyi bir iletişimci olursunuz

İlk defa yazdığınız makaleleriniz büyük olasılıkla o kadar iyi değildir. Ve bu tamamen iyi! Yazdığım ilk makaleleri okudum ve oldukça iyi olmadığını söyleyebilirim. Şu anda makalelerimin olağanüstü derecede iyi olduğunu söylemem ama en azından zamanla geliştiklerini görebiliyorum.

Blogunuza sürekli makaleler yazarak yazma ve iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz. Bu becerilerin neredeyse gerçek programlama becerileri kadar önemli olmadığını söyleyebilirim.

4. Açığa çıkarsınız

Örneğin, başka türlü alamayacağınız iş teklifleri alabilirsiniz, bu nedenle, bir bloga sahip olmak, ne bildiğini iddia ettiğinizi bildiğiniz gelecekteki olası işveren için bir sigorta görevi görecektir.

5. Blog oluşturmanın tek bir sorunu, az çalışmak :)

Blog oluşturmak oldukça kolaydır. Örneğin Wordpress ile bir blog kurup, yazmaya başlayın ve yayınlayın. Bunu örneğin bir Youtube videosu yapmakla karşılaştırırsanız, bir makale yazmak içeriğinizi oraya ulaştırmak için önemli ölçüde daha az çalışma gerektirir.

Eğer bir video çekmeyi ve bir kamerayla konuşmayı düşünüyorsanız, bu bir blog yazısı yazmaya kıyasla tamamen farklıdır. Önce biraz pratik yapmak gerekebilir, daha sonra kameranın karşısına geçip anlatımınıza başlayabilirsiniz.

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.

Girl Eating Pizza

Feynman yaklaşımı, karmaşık bir konuyu daha derinden anlamak için mükemmel bir yoldur. Karmaşık bir konuyu başkalarına basit terimlerle açıklayabileceğiniz bir konuya dönüştürmenin en hızlı yollarından biridir.