Gömülü Sistemler: NVIDIA Jetson Nano

Jetson Nano, NVIDIA firması tarafından geliştirilen bir gömülü sistemdir. Bu gömülü sistem ile görüntü sınıflandırma, nesne algılama, ses işleme gibi yapay zekâ algoritmaları için üzerinde bulunan 4GB belleğe sahip olan 472 GFLOPS GPU sayesinde paralel olarak birden fazla sinir ağını çalıştırmaya izin verir. Sistem 5 watt bir güç ihtiyaç duyduğu için oldukça az enerji kullanır. NVIDIA Jetson Nano, Ubuntu işletim sistemi ve NVIDIA firmasının geliştiriciler için sundukları kütüphaneleri barındıran JetPack çalıştırabilir. JetPack içerisinde CUDA, cuDNN ve TensorRT kütüphanelerini içerir. Bu kütüphaneler sayesinde Caffe, Tensorflow, PyTorch gibi makine öğrenme kütüphaneleri çalıştırılabilir hale gelir. Üzerinde bulunan 40 adet pin sayesinde modüller ile kullanımı kolaydır. Sisteme ait görsel aşağıda verilmiştir.

NVIDIA Jetson Nano

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

Tek kiracı mimarisi, bir yazılım uygulamasının ayrı bir örneğinin, kiracı olarak bilinen tek bir müşteriye hizmet vermeye tahsis edildiği bir yazılım mimarisidir.

Girl Eating Pizza

Çok kiracılı mimari, yazılımın tek bir örneğinin bir sunucu üzerinde çalıştığı ve birden çok kiracıya hizmet verdiği bir yazılım mimarisidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.