Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Tanım

Dijital Pazarlama, web siteleri, e-posta, SMS, uygulamalar, sosyal medya, çevrimiçi reklamcılık ve müşteri ilişkileri yönetim sistemleri gibi çevrimiçi araçlar aracılığıyla ürün, hizmet ve markaların pazarlanmasıdır. Aslında dijital araçlar, müşterinin düşünme sürecini anlamayı çok kolaylaştırıyor. Dijital pazarlama iki kategoriye ayrılır: çevrimiçi ve çevrimdışı. Dijital çevrimiçi pazarlama, yukarıdakileri içerir ve dijital çevrimdışı pazarlama, TV, radyo ve arama gibi araçların kullanımını içerir. Dijital pazarlamanın tarihi 1896 yılına kadar uzanmaktadır (radyonun icadından 10 yıl sonra). Dijital pazarlama dünyada Aralık 2015'te (Aralık 2016), İran'da ise Kasım 2017'de zirve yapmaya başladı. Dijital pazarlama araçları maliyetleri düşürmeye ve zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur; Çünkü dijital pazarlama eğitimi ile, müşteri davranışlarını analiz edebilir ve rakipleri analiz edebilirsiniz. Pazarlama maliyetleri düşürürken, geliri de artırır.

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.

Girl Eating Pizza

Feynman yaklaşımı, karmaşık bir konuyu daha derinden anlamak için mükemmel bir yoldur. Karmaşık bir konuyu başkalarına basit terimlerle açıklayabileceğiniz bir konuya dönüştürmenin en hızlı yollarından biridir.