Blokzincir mimarisi

Blokzincir mimarisi

Blok zincir mimarisi nedir?

Blok zincir mimarisi P2P ağını kullanır.Normal veritabanından farkı herkes tarafından girişleri korur,onaylar ve günceller.Blockhain deki her üye prosüdülerlerin ve kayıtların düzgün olmasını sağlayıp güvenliği sağlar.Bu şekilde birbirini tanımayan ve güvenmeyen kişilere karşı olabilcek kötü senaryoları engeller.

Bileşenler

Özetle bileşenler aşağıdaki gibidir.

1) Düğüm:

Blokzincir mimarisinin bilgisayar veya kullanıcısı

2) İşlem:

Blokzincir ağındaki dağıtılan işlem kümesini tutmak için kullanılan veri yapısı.

3) Blok:

Blokzincir ağındaki dağıtılan işlem kümesini tutmak için kullanılan veri yapısı

4) Zincir:

Belirli bir sıradaki blok dizisi.

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.

Girl Eating Pizza

eBay'de popüler ürünlerin ne olduğunu daha iyi anlamak, çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. 2022'de en çok satış yapılan kategoriler ve ürünler yer almaktadır.

Girl Eating Pizza

2022'de özgeçmişinizde vurgulamanız gereken AWS becerileri, AWS ile çalışan binlerce kişiden duyduklarımıza dayanarak özgeçmişinizde vurgulamanız gereken bu yedi olmazsa olmaz beceridir.

Girl Eating Pizza

Feynman yaklaşımı, karmaşık bir konuyu daha derinden anlamak için mükemmel bir yoldur. Karmaşık bir konuyu başkalarına basit terimlerle açıklayabileceğiniz bir konuya dönüştürmenin en hızlı yollarından biridir.