Programlama Dili Öğrenmek için Yardımcı Olacak İpuçları

Bir programlama dilini öğrenirken sana yardımcı olabilecek ipuçlarını bu blogta paylaştım. Bu ipuçları seni diğer rakiplerinden bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

Herkesin herhangi bir programlama dilini öğrenebileceğine inanıyorum. Herhangi bir programlama dilinde usta olmak istiyorsanız, birkaç ipuçları vereceğim. Bunlar:

 

1. Günlük Kod Yazmak

 

Kodlamayı hayatının bir parçası yapmak istiyorsanız, hergün belirli bir zamanınızı programlama diline ayırarak tekrar etmektir. Kod yazmanız gerektiğini size hatırlatan bir şey istiyorsanız, telefonunuza bir alarm kurabilirsiniz.

 

2. Uygun Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

 

work-from-home-top-tips

 

Hergün, bir işe gidiyor ve orada çalışmak üzere size evde ayrılan bir alan oluşturulmuş gibi düşünün. Çalışma alanları, öğrenmeye en elverişli alanlardır. Bu durum sizi içinizi rahatlatacak ve gününüzü boşuna geçirmediğinizi hissetirecektir.

 

3. Dikkatinizi Dağıtan Şeyleri Ortadan Kaldırın

 

Çalışma alanınızdayken, dikkat dağıtıcı olacak televizyon gibi gürültü yapan kaynakları kapatmayı unutmayın. İşdeyken patronunuzun işten farklı şeylerle uğraşmanızı istemez değilmi ? :)

 

Sonuç Olarak

 

Eğer bir programlama dilinde ustalaşmak o programlama diline verdiğiniz emeğe eşittir. Yani kısaca Emek olmadan yemek olmaz. Eğer bunları yapmak benim tarzım değil diyorsanız size seveceğiniz bir yöntem söyleyeceğim. Bu yöntem ise yatarak ders çalışmaya benziyor biraz. Youtube üzerinden programlama diline ait dersler izleyerek o programala dili hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada ben bu yöntemi kullanıyorum, şşşş kimseye söyleme :)

 

 

Mimar Sinan, Emek çekilmiş her şey, değerlidir. 

 

 

Biz Kimiz ?
Java, Python, C++, C#, PHP, HTML, CSS, SQL ve MATLAB programlama dillerine ait sınıf ve fonksiyonların tanım ve açıklamalarını içeren bir websitesiyiz.
Günden güne içeriklerimizi yenileyip, arttırıyoruz.