Python Java'nın yerini alacak mı? Alabilir mi?

Python Java'nın yerini alacak mı? Alabilir mi?

Daha yeniyseniz Java öğrenmenize gerek yok. Modası geçmiş!!!

Java yerine Nesne Tabanlı Programlama Dili öğrenmek istiyorsanız, Python'u tercih edin!

Java eski bir dil, neden eski bir dil öğrenilmeli ?

Yukarıda bahsedilen efsaneler, biri bunu bildiğini iddia ettiğinde Java için belirtilir. Java hakkında aynı yanlış düşüncelere mi sahibiz?

Evet? Öyleyse bu efsanelere bir göz atalım!

Java, üst düzey bir genel amaçlı programlama dilidir. Yıllar boyunca Java'ya karşı çok fazla gevşeklik ve nefret var. İnsanlar Java'nın eski bir dil olduğunu iddia etme eğilimindedir, çünkü adın uzun yıllardır değişmemesi, Java'da hiçbir şeyin değişmediği anlamına gelmez.

Evet, Java 'eski' olmasına rağmen en çok kullanılan programlama dilidir ve gerçekten de kurumsal yazılımda yoğun bir varlığa sahiptir.

1. Java ölü bir dil midir?

Cevap HAYIR! Geçtiğimiz birkaç yıl içinde bu konuda pek çok tartışma olmasına rağmen, JVM (Java Sanal Makinesi) piyasaya sürüldüğünden beri, Java'nın hızı ve performansı daha iyi hale geldi. Java, İnternet'in her yerinde isteyebileceğiniz her şey için kaliteli kitaplıklar ve çerçeveler sunar. Şu anda çok hızlı çalışan ve Kotlin veya Scala gibi diğer diller için bir platform olarak verimli bir şekilde çalışan olağanüstü iyi bir ekosisteme sahiptir (JVM JIT derleyicisi eklendikten sonra) . Java artık bir programlama dilinden daha fazlasıdır; çeşitlendirilmiş bir araçtır.

2. Python, Java'nın yerini alacak mı?

Python, kullanıcı dostu sözdizimi nedeniyle yeni başlayanlar arasında ve ayrıca teknoloji dünyasında yeni trend. Fakat bekle! İş pozisyonları ve kullanım istatistikleri açısından BT programlama trendinde Java'nın şu anda Python'dan daha popüler olduğunu biliyor musunuz? Ayrıca Java , WORA Prensibini, Bir Kez Yazma, Her Yerde Oku, yani çapraz platform yeteneğini vurgularken, Python'un kodu yazmak veya çalıştırmak için bir python derleyicisine ihtiyacı vardır. Python gelecekte Java'dan daha fazla büyüyecek olsa bile, bu Java'nın iflas edeceği anlamına gelmez.

3. Java artık endüstriyle alakalı değil.

Yanlış! Finans sektöründe yaygın olarak kullanılan programlama dilidir. Goldman Sachs, Standard Chartered, Citigroup ve Barclays, dünyadaki her büyük finans kurumu Java kullanıyor. Günümüzde android uygulamalarına olan ihtiyaç hiç bitmeyecek hale geldi. Birçok şirket android uygulamaları geliştiriyor ve hangi dilin kullanıldığını biliyor musunuz? Evet! Kotlin yetişmesine rağmen Java'dır (ama yine JVM dili).

Bu 3 efsaneye rağmen, Java hakkında daha birçok yanlış kanı var.

Gerçek: Java hem Web Arka Uç Geliştirme hem de Android Uygulama Geliştirme için kullanılabilir!

Son olarak, teknoloji dünyasının her geçen gün geliştiği, dolayısıyla hiçbir programlama dilinin en iyisi olmadığı sonucuna varılabilir. Her dilin kendi artıları ve eksileri vardır. Ayrıca, yeni teknolojileri öğrenmenin sonu yok.

Programlama dünyasının her yeni yönünün tadına sahip olmak, bilginizi çeşitlendirmek, yeni programlama dilleri öğrenmek istiyorsanız, her zaman bilinecek ve öğrenilecek daha çok şey olduğu için yeni programlama dilleri öğrenin!

Mutlu Öğrenmeler!

Girl Eating Pizza

Etkili reklam verme, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasının en önemli yollarından biridir. Reklam vererek markanızın bilinirliğini artırabilir, hedef kitlenize ulaşabilir.

Girl Eating Pizza

E-ticaret, günümüzde birçok kişi ve kurumun tercih ettiği, rekabetin ve kazancın yüksek olduğu bir alan. Ancak e-ticarette başarılı olmak için sadece bir site kurmak ve ürün satmak yeterli değil.

Girl Eating Pizza

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi sıkıcı ders kitaplarına, pahalı kurslara veya ezberci yöntemlere başvuruyor. Ama bunlar hem zaman hem de para kaybı.

Girl Eating Pizza

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) bir yazılım geliştirme metodolojisidir. Yazılım geliştirme sürecini otomatize ederek yazılımın hızlı ve güvenli bir şekilde teslim sağlar.

Girl Eating Pizza

Codon, herhangi bir çalışma zamanı ek yükü olmadan Python kodunu yerel makine koduna derleyen yüksek performanslı bir Python derleyicisidir.

Girl Eating Pizza

Kuantum hesaplama, veriler üzerinde işlemler gerçekleştirmek için kuantum mekaniği ilkelerini kullanan bir hesaplama türüdür.

Girl Eating Pizza

Java, yazılım uygulamalarının geliştirilmesinde yaygın olarak kullanılan popüler bir programlama dilidir. Java uygulamalarını geliştirirken göz önünde bulunduru

Girl Eating Pizza

Faceted search, arama sonuçlarını iyileştirmek için birden çok filtre veya yön uygulayarak büyük bir veri kümesinde arama yapma ve göz atma yöntemidir.